fbpx

EKSOOTIKA 2023-24: Mehhiko, Cancun

Tunneta vürtsikaid maitseid, ebatavalist elutempot, võimsat maiade ja asteekide tsivilisatsiooni pärandit, ilusat loodust, valgeid randu, läbipaistavat Kariibi merd, lõpmatut puhkust ja värvilisi festivale – tunneta tõelist Mehhikot! Värvid, kestev lõbujanu ja peatumatu energia – see on puhkus Mehhikos!

Puhkus Mehhikos, ühes eksootilisemas ja idüllilisemas kohas maailmas – Kariibi mere valge liiv Cancuni randades, jätab unustamatu mulje. Asteekide ja maiade muistse tsivilisatsiooni aarded koos legendaarsete iidsete linnadega, meelitavad kauge ajaloo austajaid. Ujumine selges Kariibi meres ja imelised rannad, mis on kantud maailma parimate nimekirja ning kirju veealune maailm, lisaks täiuslikud surfilained.

Kus peatuda Mehhikos?

Kariibi mere rannikul vali Riviera Maya kuurordid. See piirkond on 100 km Cancunist Tulumini poole. Riviera Maya ootab puhkajaid lõõgastuma Kariibi mere valgetele liivarandadele, unikaalsetel ekskursioonidel Jukatani poolsaarel, arvukad sukeldumiskeskus, suurepärased hotellid ja spaakeskused. Samuti iseloomustavad seda piirkonda ainulaadsed stalaktiitkoopad, palju kilomeetreid jõgesid ja järvi. Piirkonna populaarseimad kuurordid on Playa del Carmen ja Cancun.

Cancun on valge liivarannaga ja sinise mereveega paradiislik rannik, kus leiab igast nurgast maiade kultuuri jälgi. Külastage Cancuni ja tunnetage puhkust mida olete pikalt oodanud – hingemattev meri, ilus korallrahu, helesinise tooniga kristallselge vesi.

Meelelahutus ja aktiivne tegevus Cancunis otsa ei saa – võimalik on veeta aega nii rannas, baarides, restoranides, supermarketites kui ka ööklubides. Aktiivse puhkuse armastajatel on võimalus reisida ümber Jukatani poolsaare, kus on veel säilinud maiade vana tsivilisatsiooni linnad. Cancuni rannik köidab nii surfajad kui ka sukeldujad, kuna vesi on väga puhas ja selge, vahel nähtavusega kuni 100 meetrit.

Playa del Carmen on tänapäeval üks Mehhiko kõige populaarsemaid kuurorte. Mõne aastakümne eest ei erinenud see teistest võluvatest, kuid uppuvatest kaluriküladest. See kuurort on Cancuniga võrreldes mõnevõrra rahulikum, kuid sealt ei puudu meelelahutus ja ilusad rannad.

Parim aeg Mehhikosse reisimiseks

Enamus ajast on Mehhikos kuum ja niiske troopiline kliima. Tänu sellele on võimalik nautida puhkust igal aastaajal. Mehhikos jagunevad need kuivadeks ja märgadeks hooaegadeks. Esimene kestab novembrist aprillini, teine juunist septembrini. Keskmine temperatuur on +30 kraadi, vee temperatuur on +25 kraadi.

16.12-29.12.2023/ MEHHIKO, CANCUN / 13 ÖÖD / JÕULUD

Imperial Las Perlas (3) hommikusöökidega al 2135 EUR
Calypso Cancun (3) hommikusöökidega al 2139 EUR
Imperial Las Perlas (3) ALL al 2285 EUR
Flamingo Cancun Resort (4) ilma söökideta al 2409 EUR
Flamingo Cancun Resort (4) ALL al 2969 EUR
NYX Cancun (4) ALL al 3165 EUR
Iberostar Quetzal (5) ALL al 3265 EUR
Grand Sunset Princess (5) ALL al 3425 EUR
Grand Riviera Princess (5) ALL al 3425 EUR
Presidente Intercontinental Cancun (5) hommikusöökidega al 3489 EUR
Kimpton Aluna Tulum (4+) ilma söökideta al 3569 EUR
Iberostar Selection Paraiso Lindo (5) ALL al 3739 EUR
Catalonia Playa Maroma (5) ALL al 3835 EUR
Iberostar Selection Cancun (5) ALL al 4105 EUR
Catalonia Royal Tulum (5) ALL al 4299 EUR
Iberostar Grand Paraiso (5) ALL al 5575 EUR

Kohtade arv on piiratud. Hinnad võivad muutuda vastavalt kohtade täitumisele
Hinnad 26.05.2023  seisuga

30.12-12.01.2024/ MEHHIKO, CANCUN / 13 ÖÖD / AASTAVAHETUS

Imperial Las Perlas (3) hommikusöökidega al 2179 EUR
Calypso Cancun (3) hommikusöökidega al 2189 EUR
Imperial Las Perlas (3) ALL al 2309 EUR
Dos Playas Faranda Cancun (3) ALL al 2529 EUR
Flamingo Cancun Resort (4) ALL al 2885 EUR
Presidente Intercontinental Cancun (5) hommikusöökidega al 3229 EUR
Catalonia Playa Maroma (5) ALL al 3289 EUR
NYX Cancun (4) ALL al 3455 EUR
Iberostar Quetzal (5) ALL al 3509 EUR
Kimpton Aluna Tulum (4+) ilma söökideta al 3559 EUR
Grand Riviera Princess (5) ALL al 3589 EUR
Grand Sunset Princess (5) ALL al 3589 EUR
Catalonia Royal Tulum (5) ALL al 3709 EUR
Iberostar Selection Paraiso Lindo (5) ALL al 3785 EUR
Iberostar Selection Cancun (5) ALL al 4315 EUR
Iberostar Grand Paraiso (5) ALL al 5329 EUR

Kohtade arv on piiratud. Hinnad võivad muutuda vastavalt kohtade täitumisele
Hinnad 26.05.2023  seisuga

Kasulik teada Mehhikosse reisimisel

  • Religioon. Erinevalt teistest Ladina-Ameerika riikidest ei ole Mehhikos riiklikku usku. Enamik elanikkonnast on kristlased, seega on kultuuritraditsiooni juurdunud kristlus. Kui te lähete kirikusse, siis eemaldage kindlasti päikeseprillid ja peakate.
  • Punktuaalsus. Mehhiklastel on piisavalt vaba aega, nii et ärge olge üllatunud, kui paljud neist jätavad koosoleku vahele.
  • Komplimendid. Ärge olge üllatunud, kui puhkuse ajal kuulete palju komplimente, eriti naised, sest kohalikud on üsna temperamentsed ja romantilised inimesed, neil on lihtsalt kombeks väljendada enda emotsioone. Kui olete Mehhiko puhkuse ajal teistega viisakas, saate naeratuste, parema teeninduse ja soojema vastuvõtu osaliseks.
  • Kauplemine. Ostke kaubeldes, aga mitte liigselt. Kaubelda võib taksodega või turult suveniiri ostes, aga restoranides, apteekides ja suurtes poodides on see keelatud. Jääge alati viisakaks, kannatlikuks ning ärge unustage naeratata.
  • Keel. Hispaania keel on Mehhiko riigi ametlik keel, kuid paljud räägivad ka teisi kohalikke keeli. Inglise keel on hästi levinud.
  • Valuuta. Mehhiko valuuta on peeso, 10 peesot võrdub ~ 0,50 €. Peesosid seostatakse USA dollariga. Mõnikord võib leida NP tähega tähistatud hinnad – need on uued peesod. USA dollar vastab 11 peesole.
  • Turvalisus. Mehhiko on turvalisusele orienteeritud turismi sihtkoht, kuid sellegipoolest ei ole soovitatav kõndida pimedatel tänavatel, kus olete üksinda.
  • Suveniirid. Ärge jätke kasutamata võimalust osta kohalikke vürtse – nelk, kaneel, köömned, vanilli, tšilli, oregano, mehhiko tee ja kanged joogid. Pidage meeles ka kohalike käsitööliste suveniire ja väärisesemeid: peleriinid, pontšod, sombreerod, maskid, tequila, maiade kalender, puit, nahk, keraamika, oonüks ja hõbe.