fbpx

MALDIIVID 2022-23


Maldiivid (Maldiivi Vabariik) on saareriik India ookeanis, mis on pindalalt ja rahvaarvult Aasia väikseim riik. Lähimateks naabriteks on India lõunatipp ja Sri Lanka.  Nimi «Maldiivid» tähendab Malé saari. Sanskriti keeles tähendab maladvipa pärjakujuliselt asetsevat saarte gruppi. Riigi kogupindala on 90 000 ruutkilomeetrit, millest omakorda ainult 298 km² on kuiva maad. Maldiivide peamine majandusharu on turism, meresõit ja kalandus, põllumajandusmaad on riigis 23,3%.

Ekvaatoril asuv troopiline saareriik koosneb 26 atollist, milles omakorda on enam kui 1190 korallsaart, millest vaid 202 on asustatud.

87 saart kuuluvad eksklusiivsetele kuurortidele. Saarestiku 90 000 ruutkilomeetrisest pindalast 99% on kaetud merega ning Maldiivide koguulatus põhjast lõunasse on 820 kilomeetrit, läänest itta aga 129 kilomeetrit.

Tuhatkond ääretutes, türkiissinise veega laguunides sillerdavat saart pakuvad kõike ja enamgi veel ideaalseks puhkuseks.

Kuum päike, helevalge rannaliiv ja mõnusalt soe merevesi on saartel garanteeritud! Lisaks on Maldiividel sihvakad palmid, majutuseks mõnusad privaatsed veepealsed bangalod ning silmipimestavalt kaunite korallidega veealune maailm, mis muudab saared ideaalseks puhkusepaigaks ka sukeldujatele- seega Maldiivid on tõepoolest troopiline paradiis, mis koosneb päikeselistest randadest, kõrgetest palmidest, kristallselge veega riffidest ja India ookeani rikkalikust floorast ning faunast. Temperatuur on aastaringselt 30 soojakraadi piires. See teebki Malediivid maailmas üheks soosituimaks puhkusekohaks, kus lisaks päikese nautimisele saab harrastada sukeldumist ja imetleda fantastiliselt kaunist veealust maailma.

Kliima
Maldiivide kliima on ekvatoriaalne, kus valitseb troopiline mussoonkliima. Õhutemperatuur on aastaringselt 24°C ja 33°C vahel. Veetemperatuur on aastaringselt keskmiselt 24-27°C. Parim aeg saari külastada on novembrist aprillini, sest siis valitseb kuivem, madala õhuniiskusega periood. Maist oktoobrini on õhuniiskus kõrgem ning võib esineda tugevamaid tuule- ja vihmahooge.

10.11-21.11.2022 MALDIIVID / 11 ÖÖD

Arena Beach & Fushi Seaview (4) hommikusöökidega al 1445 EUR
Arena Beach & Fushi Seaview (4) hommiku ja õhtusöökidega al 1569 EUR
Kaani Village & Spa (3) hommikusöökidega al 1619 EUR
Kaani Beach (3) hommikusöökidega al 1619 EUR
Kaani Palm Beach (4) hommikusöökidega al 1695 EUR
Kaani Grand Seaview (4) hommikusöökidega al 1745 EUR
Kaani Village & Spa (3) hommiku ja õhtusöökidega al 1769 EUR
Kaani Beach (3) hommiku ja õhtusöökidega al 1785 EUR
Kaani Palm Beach (4) hommiku ja õhtusöökidega al 1895 EUR
Sun Island Resort & Spa (5) hommiku ja õhtusöökidega al 2449 EUR
Paradise Island Resort & Spa (5) hommiku ja õhtusöökidega al 2805 EUR
Adaaran Club Rannalhi (4) ALL al 3029 EUR
Royal Island Resort & Spa (5) hommiku ja õhtusöökidega al 3029 EUR
Adaaran Select Hudhuranfushi (4) ALL al 3135 EUR
Sun Island Resort & Spa (5) ALL al 3395 EUR
Adaaran Select Meedhupparu (4) ALL al 3905 EUR
Royal Island Resort & Spa (5) ALL al 3979 EUR
Adaaran Prestige Water Villas (5) ALL al 6119 EUR
Adaaran Prestige Vadoo (5) ALL al 6909 EUR

Kohtade arv on piiratud. Hinnad võivad muutuda vastavalt kohtade täitumisele
Hinnad 17.05.2022  seisuga

Riiki sisenemise tingimused

Välisministeeriumi andmetel vajab Eesti kodanik Maldiividele reisimiseks viisat, mida on võimalik taotleda piiril (viisa kehtivus on 30 päeva). Pass peab kehtima vähemalt kuus kuud pärast reisi lõppemist. Vajalik on kehtiv reisidokument, tagasisõidu lennupilet ja piisavate rahaliste vahendite olemasolu.

Juhime tähelepanu sellele, et Maldiivi Vabariik võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Eesti kodaniku pass

Viisa vajalik.
Kuni 30 päevast viisat saab taotleda piiril.Viisa on tasuta.
Vajalikud dokumendid:
– biomeetriline pass, kehtiv vähemalt 6 kuud pärast reisi
– edasi- tagasi piletid
– piisavate rahaliste vahendite olemasolu umbes 30 USD päevas inimese kohta või kinnitatud hotelli broneering kogu perioodiks.
– soovitav on tervise- ja reisikindlustus
– soovitav on ennast enne reisi registreerida Eesti Välisministeeriumi kodulehel:
http://vm.ee/et/eesti-kodaniku-luhiajalise-valisriigis-viibimise-registreerimine

Vene kodaniku pass, olemas elamisluba Eestis

Viisa vajalik.
Kuni 30 päevast viisat saab taotleda piiril.Viisa on tasuta. Vajalik elamisluba Eestis(originaal),kehtiv vähemalt 6 kuud pärast reisi.

Eesti hall välismaalase pass, olemas elamisluba Eestis

Viisa vajalik. Kuni 30 päevast viisat saab taotleda piiril.Viisa on tasuta.
Reisile on vajalik kaasa võtta elamisluba Eestis(originaal),kehtiv vähemalt 6 kuud pärast reisi.

Infoks ametlik väljavõte riigi sisenemise tingimustest:

  • All arriving passengers, including tourists and other visitors (traveling for short-term or official purposes and not subjected to 14 days quarantine), must present COVID-19 Negative PCR Test Result. The PCR result should be issued not more than 96hrs before departure, continuing the first port of embarkation reroutes to the Maldives. The document containing the result must clearly show the laboratory’s name and address, the result, date of testing, and the issuing officer’s name and signature. Possession of a PCR Negative result does not preclude the authorities subjecting such passengers to screening or any other surveillance measures at the airport.
  • All arrival passengers should complete the online Health Declaration form before arrival. (But not exceed 24hours before arrival time.)  https://imuga.immigration.gov.mv/ethd/create   (Arrivel form )

Departure Passengers 

All departure passengers must complete the online Health Declaration form, and this must fill before the time of departure but not exceed 24hours before the time of departure.   
https://imuga.immigration.gov.mv/ethd/create  (Departure form)

FULL INFORMATION will be this link  https://www.macl.aero/passengers/covid19/guidelines