fbpx

EKSOOTIKA 2022: Mehhiko, Cancun

Tunneta vürtsikaid maitseid, ebatavalist elutempot, võimsat maiade ja asteekide tsivilisatsiooni pärandit, ilusat loodust, valgeid randu, läbipaistavat Kariibi merd, lõpmatut puhkust ja värvilisi festivale – tunneta tõelist Mehhikot! Juba 7. mail leiad parimad pakkumised sellesse erilisesse ja eksootilisesse sihtkohta! Värvid, kestev lõbujanu ja peatumatu energia – see on puhkus Mehhikos!

Puhkus Mehhikos, ühes eksootilisemas ja idüllilisemas kohas maailmas — Kariibi mere valge liiv Cancuni randades, jätab unustamatu mulje. Asteekide ja maiade muistse tsivilisatsiooni aarded koos legendaarsete iidsete linnadega, meelitavad kauge ajaloo austajaid. Ujumine selges Kariibi meres ja imelised rannad, mis on kantud maailma parimate nimekirja ning kirju veealune maailm, lisaks täiuslikud surfilained.

Kus peatuda Mehhikos?

Kariibi mere rannikul vali Riviera Maya kuurordid. See piirkond on 100 km Cancunist Tulumini poole. Riviera Maya ootab puhkajaid lõõgastuma Kariibi mere valgetele liivarandadele, unikaalsetel ekskursioonidel Jukatani poolsaarel, arvukad sukeldumiskeskus, suurepärased hotellid ja spaakeskused. Samuti iseloomustavad seda piirkonda ainulaadsed stalaktiitkoopad, palju kilomeetreid jõgesid ja järvi. Piirkonna populaarseimad kuurordid on Playa del Carmen ja Cancun.

Cancun on valge liivarannaga ja sinise mereveega paradiislik rannik, kus leiab igast nurgast maiade kultuuri jälgi. Külastage Cancuni ja tunnetage puhkust mida olete pikalt oodanud – hingemattev meri, ilus korallrahu, helesinise tooniga kristallselge vesi.

Meelelahutus ja aktiivne tegevus Cancunis otsa ei saa – võimalik on veeta aega nii rannas, baarides, restoranides, supermarketites kui ka ööklubides. Aktiivse puhkuse armastajatel on võimalus reisida ümber Jukatani poolsaare, kus on veel säilinud maiade vana tsivilisatsiooni linnad. Cancuni rannik köidab nii surfajad kui ka sukeldujad, kuna vesi on väga puhas ja selge, vahel nähtavusega kuni 100 meetrit.

Playa del Carmen on tänapäeval üks Mehhiko kõige populaarsemaid kuurorte. Mõne aastakümne eest ei erinenud see teistest võluvatest, kuid uppuvatest kaluriküladest. See kuurort on Cancuniga võrreldes mõnevõrra rahulikum, kuid sealt ei puudu meelelahutus ja ilusad rannad.

Mehhiko maitsed

Maitsev, meeldejääv, temperamentne, vürtsikas — need sõnad kirjeldavad Mehhiko kööki, mis on kuulus oma tugeva ja mitmekesise aroomi, värvilise ettevalmistuse ja vürtside mitmekesisuse poolest. Maailma kõige tuntumad ja levinumad Mehhiko road on šokolaad, sail, quesadilla, trail, tamale ja enchilada. Kui külastate kohalikke külasid, ärge jätke kasutamata võimalust proovida erinevaid eksootilisi toite, mis on valmistatud iguaanidest, rohutirtsude munadest ja muust põnevast. Nautige Mehhiko puhkuse ajal värskeid puuviljamahlu, kakaod, kuuma šokolaadi ja maitske mõõdukalt tequilat.

Mehhiko köögis domineerivad vürtsikad toidud, nii et ärge kiirustage esimestel päevadel, sest kõht vajab uue toiduga harjumist.

Parim aeg Mehhikosse reisimiseks

Enamus ajast on Mehhikos kuum ja niiske troopiline kliima. Tänu sellele on võimalik nautida puhkust igal aastaajal. Mehhikos jagunevad need kuivadeks ja märgadeks hooaegadeks. Esimene kestab novembrist aprillini, teine juunist septembrini. Keskmine temperatuur on +30 kraadi, vee temperatuur on +25 kraadi.

Kasulik teada Mehhikosse reisimisel

  • Religioon. Erinevalt teistest Ladina-Ameerika riikidest ei ole Mehhikos riiklikku usku. Enamik elanikkonnast on kristlased, seega on kultuuritraditsiooni juurdunud kristlus. Kui te lähete kirikusse, siis eemaldage kindlasti päikeseprillid ja peakate.
  • Punktuaalsus. Mehhiklastel on piisavalt vaba aega, nii et ärge olge üllatunud, kui paljud neist jätavad koosoleku vahele.
  • Komplimendid. Ärge olge üllatunud, kui puhkuse ajal kuulete palju komplimente, eriti naised, sest kohalikud on üsna temperamentsed ja romantilised inimesed, neil on lihtsalt kombeks väljendada enda emotsioone. Kui olete Mehhiko puhkuse ajal teistega viisakas, saate naeratuste, parema teeninduse ja soojema vastuvõtu osaliseks.
  • Kauplemine. Ostke kaubeldes, aga mitte liigselt. Kaubelda võib taksodega või turult suveniiri ostes, aga restoranides, apteekides ja suurtes poodides on see keelatud. Jääge alati viisakaks, kannatlikuks ning ärge unustage naeratata.
  • Keel. Hispaania keel on Mehhiko riigi ametlik keel, kuid paljud räägivad ka teisi kohalikke keeli. Inglise keel on hästi levinud.
  • Valuuta. Mehhiko valuuta on peeso, 10 peesot võrdub ~ 0,50 €. Peesosid seostatakse USA dollariga. Mõnikord võib leida NP tähega tähistatud hinnad — need on uued peesod. USA dollar vastab 11 peesole.
  • Turvalisus. Mehhiko on turvalisusele orienteeritud turismi sihtkoht, kuid sellegipoolest ei ole soovitatav kõndida pimedatel tänavatel, kus olete üksinda.
  • Suveniirid. Ärge jätke kasutamata võimalust osta kohalikke vürtse – nelk, kaneel, köömned, vanilli, tšilli, oregano, mehhiko tee ja kanged joogid. Pidage meeles ka kohalike käsitööliste suveniire ja väärisesemeid: peleriinid, pontšod, sombreerod, maskid, tequila, maiade kalender, puit, nahk, keraamika, oonüks ja hõbe.

08.02-23.02.2022 MEHHIKO, CANCUN / 15 ÖÖD / VIIMASED KOHAD

Calypso (3) ilma söökideta al 1539 EUR
Calypso (3) hommikusöökidega al 1625 EUR
Studio 30 Condhotel (3) ilma söökideta al 1669 EUR
Imperial Las Perlas (3) hommikusöökidega al 1775 EUR
Flamingo Cancun Resort (4) ilma söökideta al 1845 EUR
Imperial Las Perlas (3) ALL al 1879 EUR
The Fives Dowtown Hotel and Residences (5) ilma söökideta al 2125 EUR
Flamingo Cancun Resort (4) ALL al 2199 EUR
Cancun Bay Resort (3) ALL al 2329 EUR
Beachscape Kin Ha Villas and Suites (4) ilma söökideta al 2385 EUR
The Reef Coco Beach (4) ALL al 2625 EUR
RIU Lupita (5) ALL al 2679 EUR
The Reef Playacar (4) ALL al 2695 EUR
The Reef 28 (5) ALL al 2989 EUR
RIU Tequila (5) ALL al 2989 EUR
Kimpton Aluna Tulum (5) ilma söökideta al 3035 EUR
Catalonia Playa Maroma (5) ALL al 3135 EUR
Oleo Cancun Playa Boutique Resort (4) ALL al 3265 EUR
Blue Diamond Luxury Boutique (5) ALL al 3475 EUR
Catalonia Royal Tulum (5) ALL al 3779 EUR
RIU Palace Mexico (5) ALL al 4089 EUR
Iberostar Selection Cancun (5) ALL al 4609 EUR
Grand Riviera Princess All Suites & Spa Resort (5) ALL al 5779 EUR
Grand Sunset Princess (5) ALL al 5779 EUR

Kohtade arv on piiratud. Hinnad võivad muutuda vastavalt kohtade täitumisele
Hinnad 17.01.2022 seisuga


SAMAS KATEGOORIAS PAKKUMISEDEKSOOTIKA 2022: Kuuba

Meie reisid Kuubale (HAV) toimuvad Turkish Airlinesi liinilendudega ning ümberistumine lõppsihtkohta toimub Istanbuli lennujaamas. Reisijad saavad kaasa võtta 8 kg käsipagasit ja 30 kg registreeritud pagasit. Lennul …

EKSOOTIKA 2022: Mauritius

Riiki sisenemise tingimused: Hetkeseisuga saavad ilma karantiinikohustuseta Mauritiusele reisida need, kes on COVID-19 vastu vaktsineeritud (kasutusjuhendites märgitud sobiva intervalliga, vaktsineerimise lõpetamisest peab olema möödunud vähemalt 14 päeva; Jansseni …

EKSOOTIKA 2022: Mehhiko, Cancun

Tunneta vürtsikaid maitseid, ebatavalist elutempot, võimsat maiade ja asteekide tsivilisatsiooni pärandit, ilusat loodust, valgeid randu, läbipaistavat Kariibi merd, lõpmatut puhkust ja värvilisi festivale – tunneta …

EKSOOTIKA 2022: Seišellid

Meie reisid toimuvad Turkish Airlinesi liinilendudega ning ümberistumine lõppsihtkohta toimub Istanbuli lennujaamas. Reisijad saavad kaasa võtta 8 kg käsipagasit ja 23 kg registreeritud pagasit. Lennul pakutakse ka toitlustust. Lennujaama saabuvaid puhkajaid tervitavad ja teenindavad …