fbpx

Montenegro 2021

Juba mai lõpus alustame lendudega Balkani poolsaarele Montenegrosse, mis võlub külastajaid Aadria merre laskuvate mäenõlvade, rikkaliku ajaloo ja sooja külalislahkusega. Samuti saab Montenegros asuvast Tivati lennujaamast külastada ka Lõuna-Horvaatia kuurorte. 

Ohutumad otselennud väljuvad Tallinnast Tivatisse 04.06 — 03.09.2021 igal reedel
Lisalennud Tallinnast Montenegrosse esmaspäeviti 02.08-06.09.2021

Huvi Montenegro reiside vastu püsib endiselt suur ja seetõttu lisasime reisikavasse kolm täiendavat otselendu Tallinnast Tivatisseesmaspäeviti: 06-27.09.2021 (viimane tagasilend).

Alates 21.08.2021 on Montenegrosse sisenemise tingimused järgmised:

Kõigil,k.a lapsed alates 5 eluaastast, kes soovivad riiki siseneda kohustus esitada üks kolmest dokumendist:

— koroonaviirus SARS-CoV-2 negatiivse testitulemusega sertifikaat, kas negatiivse PCR-testi (tehtud mitte varem kui 72h enne riiki sisenemist) või antigeeni testi (tehtud mitte varem kui 48h enne riiki sisenemist) kohta (antikehade teste ei aktsepteerita).;

— sertifikaat täieliku vaktsineerimise kohta, mis tõendab, et vaktsineerimine on lõpetatud vähemalt 14 päeva enne sisenemist;

— viimase 14-180 päeva jooksul koroonaviiruse läbi põdenud reisija peab esitama vastavasisulise ametliku terviseasutuse poolt väljastatud ingliskeelse tõendi, et ta on viiruse läbi põdenud ja terveks saanud.

Ilma inglisekeelse tõendita reisijat pardale ei lubata.

Montenegro kehtestas täiendavad riigisisesed piirangud.

Riigisisesed lisapiirangud

Suuremate ürituste (festivalid, kontserdid jne) külastamine, sissepääs siseruumidesse (restoranid, kohvikud jne) ja ööklubidesse (nii väljas kui siseruumides), on võimalik ainult ohutustõendiga, milleks on:

 1. tõend selle kohta, et inimene on kas täielikult või vähemalt ühe annusega vaktsineeritud COVID-19 vastu
 2. tõend selle kohta, et inimene on paranenud COVID-19-st (positiivse PCR või antigeeni kiirtestist on möödunud vähemalt 14 päeva ja mitte rohkem kui 180 päeva)
 3. negatiivne PCR testi tulemus, mis on tehtud kuni 72 tundi enne selle esitamist
 4. negatiivne antigeeni kiirtest, mis ei ole vanem kui 48 tundi

Kuni 18-aastased isikud ei pea ülalpool mainitud tõendeid omama, välja arvatud ööklubidesse sisenedes.

Vastutustundliku reisikorraldajana soovitame vaktsineerimata ja COVID-19 viirust mitte põdenud reisijatel teha enne reisi kindlasti üks allolevatest testidest: 

 • PCR-test (kurguloputusega või ninaneelust); 
 • antigeeni kiirtest, et veenduda enese ja kaasreisijate tervise ohutuses ning puhata muretult.

Eelnimetatud testide alternatiiviks on võtta reisile kaasa QR-koodiga vaktsineerimistõend või kirjalik arstitõend COVID-19 läbipõdemise kohta.

Reisijad, kes saavad Montenegros viibides COVID-19 positiivse testitulemuse, peavad jääma isolatsiooni ja ostma omal kulul tagasituleku piletid. Sõltuvalt hotellist, ei pruugi reisija saada majutuse pikendamist või kaasnevad sellega lisakulud. Pikendamise puhul ei pruugi reisijad sama kategooria tuba saada, vaid see võib osutuda eelmisega võrreldes oluliselt kehvemaks.  

Kõik Eestisse saabujad peavad enne tagasireisi algust täitma piiriületaja ankeedi, mida on võimalik täita Terviseameti iseteeninduse lehel kuni kolm päeva enne Eestisse saabumist. See aitab vältida järjekordade tekkimist riiki saabumisel. Reisilt naastes kohaldub eneseisolatsiooni kohustus neile, kes ei ole COVID-19 vastu vaktsineeritud või koroonaviirust läbipõdenud.

NB! Alates 21.04.2021 on vajalik täita enne tagasilendu elektrooniliselt Eestisse tagasipöördumise piiriületaja deklaratsioon https://iseteenindus.terviseamet.ee/  Ankeeti saavad täita nii Eesti isikukoodiga inimesed kui riiki saabuvad välismaalased.
Palun hoia alles pärast ankeedi täitmist meiliga saabunud kinnituskiri! Täidetud deklaratsiooni kinnitust kontrollitakse lennujaama check-in lauas.

Piirangud Eestisse tagasi saabumisel:  Saabudes Euroopa Liidust, Euroopa majanduspiirkonnast või Schengeni alalt rakendub Eestisse saabumisel 10-päevane liikumisvabaduse piirang neile, kes tulevad Euroopa Liidu, Euroopa majanduspiirkonna ja Schengeni ala riigist, mille nakatumisnäitaja on üle 150 inimese 100 000 elaniku kohta viimase 14 päeva jooksul. Täpne info hetke nakkuskordaja kohta on leitav Eesti Välisministeeriumi lehelt https://vm.ee/et/teave-riikide-ja-liikumispiirangute-kohta-eestisse-saabujatele

Seisuga 03.02.2021 kehtib eneseisolatsiooni aja lühendamiseks järgnev kord (saabudes nii Euroopa riikidest kui ka väljaspoolt Euroopat):
Inimesed, kes ei soovi olla 10 päeva pärast Eestisse saabumist eneseisolatsioonis, võivad teha Eestis esimese testi kohe pärast riiki saabumist ning teise testi mitte varem kui kuus päeva pärast esimese testi tegemist. 10-päevase isolatsiooni saab lõpetada ennetähtaegselt juhul, kui mõlema testi tulemus on negatiivne.

MONTENEGRO- TIVAT:

 • Vaatamata riigi väiksusele, on Montenegro rabavalt ilus ja rikas lopsakate, mägiste maastike poolest.
 • Kotori laht on Euroopa kõige lõunapoolseim fantastiliste maastike ja linnadega fjord.
 • Montenegro muude vaatamisväärsuste hulka kuuluvad Budva vanalinn, huvitav ööelu, muusikafestivalid ja mitmesugused üritused.
 • Skadari järve rahvuspark ja teised looduspargid on säilitanud oma unikaalsed ja paeluvad omadused.
 • Lipa koobas viib sind maagilisse maaalusesse maailma ja see peaks olema kindlasti üks kohustuslikest vaatamisväärsustest Montenegrot külastades.

Kohtade arv on piiratud. Hinnad võivad muutuda vastavalt kohtade täitumisele
Hinnad 14.09.2021  seisuga

LENNUKAVA

Tallinn-Tivat-Tallinn
SmartLynx Airlines
Pagas 15+5 kg in kohta
Toitlustamine pardal on lisatasu eest

Hinnas sisaldub:

 • edasi-tagasi lennupiletid Tallinn-Tivat-Tallinn (SmartLynx Airlines)
 • majutus valitud hotellis, 7 ööd
 • toitlustus hotellis vastavalt valitud paketile
 • transfeerid lennujaam-hotell-lennujaam
 • majutus 1 inimene kaheses toas
 • sihtkohas reisiesindaja teenused

Lisatasu eest:

 • reisikindlustus
 • kohapealsed ekskursioonid
 • ühese toa lisamaks
 • lisatoitlustus, vastavalt hotelli poolt pakutavale 

SAMAS KATEGOORIAS PAKKUMISEDEKSOOTIKA 2021-22: Mehhiko, Cancun

Tunneta vürtsikaid maitseid, ebatavalist elutempot, võimsat maiade ja asteekide tsivilisatsiooni pärandit, ilusat loodust, valgeid randu, läbipaistavat Kariibi merd, lõpmatut puhkust

EKSOOTIKA 2021-22: Seišellid

Meie reisid toimuvad Turkish Airlinesi liinilendudega ning ümberistumine lõppsihtkohta toimub Istanbuli lennujaamas. Reisijad saavad kaasa võtta 8 kg käsipagasit ja 23 kg registreeritud pagasit. Lennul pakutakse ka toitlustust.

EKSOOTIKA 2022: Bali saar – uus trendisihtkoht!

Meie reisid toimuvad Turkish Airlinesi liinilendudega ning ümberistumine lõppsihtkohta toimub Istanbuli lennujaamas. Reisijad saavad kaasa võtta 8 kg käsipagasit ja 23 kg registreeritud pagasit. Lennul pakutakse ka

EKSOOTIKA 2022: Kuuba

Meie reisid Kuubale (HAV) toimuvad Turkish Airlinesi liinilendudega ning ümberistumine lõppsihtkohta toimub Istanbuli lennujaamas. Reisijad saavad kaasa võtta 8 kg käsipagasit