TravelHit Reisibüroo

BALTA- sinu usaldusväärne kindlustus!

BALTA Apdrošināšanas akciju sabiedrība
Ühtne registreerimisnumber 40003049409
Jriidiline aadress: Raunas tänav 10, Riia, LV-1039.
Web:https://www.balta.lv/

Kindlustustingimused:
Travel-insurance-coverage-conditions-No.-4105.01-ET.pdf

Et reisist jääks meelde ainult head kogemused, vali reisi eesmärgile vastav kindlustuspoliis:
 • Standardpoliis
  Vali üks standardpoliisidest, kui plaanid rahulikku puhkust mere ääres või kui kavatsed seigelda sukeldudes või parvetades. Plaatinapoliisi raames hüvitatakse ravikulud nii välisriikides kui ka Lätis, saad hüvitist raha või pagasi varguse eest, tõlketeenuste, looduskatastroofi tõttu ärajäänud transpordi, lennukis koha ülesütlemise ja isegi asendustranspordi eest, kui lend hilineb, kuid pead jõudma laevakruiisile või mõnele muule olulisele sündmusele.
 • Talispordipoliis
  Talispordipoliis on õige valik, kui plaanid reisi ajal tegeleda mäesuusatamise, lumelauasõidu, jäähoki, laskesuusatamise, kiiruisutamise, iluuisutamise, lühirajauisutamise või mootorsaanisõiduga. Kuldpoliisi raames hüvitame ka selle, kui suusarajad on sula või tuisu tõttu suletud.
 • Ekstreemspordipoliis
  See kindlustuspoliis on loodud sulle, kui oled ekstreemspordi austaja ja plaanid reisi ajal lohesurfata, maratoni joosta, tegeleda motospordi, võitlusspordi või muu eriti suure riskiga spordialaga. Hankides täiendava kindlustuskatte, oled kaitstud ka võistluste ajal.
 • Tudengipoliis
  Kavatsed välismaale õppima minna? Vali tudengipoliis. Selle raames kindlustatakse ka tsiviilvastutus, dokumendid, pagas ja õnnetusjuhtumiriskid.
 • Seenioripoliis
  Kui oled üle 75-aastane reisija, vali mõni seenioripoliisidest, lennukiga reisides vali aga Seenior (avio). Poliisi raames hüvitame pagasi kahjustumise või kaotsimineku kulud, samuti kulud seoses lendude hilinemise, reisidokumentide uuendamisega jms.
BALTA reisikindlustus võimaldab Teil kiiresti unustada ebameeldivused, mis reisi ajal juhtusid, et mällu jääksid ainult meeldivad hetked. 
 • Kui Teie välisreisi ajal toimus õnnetusjuhtum, võtke ühendust BALTA klienditeenindusega telefonil +371 67 500 174 (ööpäevaringselt) ning spetsialistid annavad Teile nõu inglise või vene keeles.
 • Kui saabusite välismaalt ning soovite esitada avalduse kindlustushüvitise saamiseks, võtke BALTAga ühendust telefonil +371 67 500 174. Teil ei ole tarvis hüvitise taotlemisel pikaajalist ja keerukat protsessi – tarvis on teha ainult 1 telefonikõne.

Miks on vajalik reisikindlustus?

Paljud peavad reisikindlustust ebavajalikuks kuluks, mille arvelt säästa saab, kuid reaalsuses ei saa õnnetusi, pagasi kaotamist või lennu tühistamist ette näha.

Swedbank P&C Insurance AS kindlustusjuhtumite statistika kohaselt tuleb reisil olles enim ette õnnetusi või haigestumisi (27 protsenti), mis vajavad ravikulude hüvitamist. Teisel kohal on pagasi kahjustada saamine või täielik kadumine (24 protsenti) ja kolmandal reisi ärajäämine enda või pereliikmete haigestumise tõttu (19 protsenti).

 1.  Lend jääb ära või lükatakse kaugesse tulevikku. Lennufirma peab pakkuma alternatiivse reisivõimaluse, kuid kui sobivat lendu ei suudeta leida, siis peab firma hüvitama lennupileti hinna ning klient saab ise otsida sobiva lennu. Kui uus lennupilet on kallim, siis hüvitab kindlustus kuni 150 euro väärtuses lennupiletite erinevuse. Reisikindlustus katab ka transpordivahendi hilinemise või sellest maha jäämisega seotud kulud.
 2. Kaotatud pagas jõuab omanikuni keskmiselt viie päevaga. Kindlustusega ei pea reisi sihtpunkti jõudes kaotatud pagasi pärast muretsema. Seniks, kui kaotatud pagas omanikuni jõuab, on tal õigus vajalikke esmatarbekaupu poest osta ja kindlustus katab kulud kuni 300 euro ulatuses. Kui reisil peaks midagi juhtuma dokumentidega, siis katab kindlustus ka kulutused, mida on vaja uute dokumentide saamiseks.
 3. Haigestumise hind võib olla kõrge. Haigestumise korral katab kulud sobilik kindlustus. Kindlustus aitab ka siis, kui isik ise või pereliige haigestub enne reisi ja kauaoodatud puhkusele polegi võimalik minna – reisikindlustus katab sellisel juhul piletite hinna.
 4. Tõsisem trauma ei hüüa tulles. Ka reisil olles ei saa välistada õnnetusi, mille tagajärjed võivad olla kurvad. Raviprotseduuride ja lõikuse hind on kõrge, lisaks on vaja haiglas taastuda. Reisikindlustus katab meditsiinikulud ning vajadusel ka haigestunu transportimisega seotud kulud.
 5. Reisija on ise õnnetuse põhjustajaks. Kindlustust tehes peaks veenduma, et see kataks nii endaga juhtunud kui enda põhjustatud õnnetuste kulud. Kindlustus ei hüvita küll nõudeid, kui viga on saanud rendiauto- või paat, kuid teiste ootamatute õnnetuste puhul see aitab, juhul kui oled ise kogemata põhjustanud õnnetuse. Kaitse ülempiir sel juhul on 10 000 eurot.

Allikas: Postimees. “Õnnetus ei hüüa reisilgi tulles” (Katre Uibomäe, Maiken Mägi)
URL: https://reis.postimees.ee/3413737/onnetus-ei-huua-reisilgi-tulles

Saada päring:


Küsi pakkumist soovitd väljumisele.
24/7 Klienditeenindus: